Slovenské bicykle za skvelé ceny

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ BICYKEL

Základným kritériom pri výbere bicykla je terén, na ktorom budete prevažne jazdiť. Suma, ktorú do kúpy bicykla zainvestujete by však mala vždy zodpovedať počtu jazdených kilometrov a preferovanému štýlu jazdy. Okrem správneho typu bicykla vybraného v závislosti od jazdeného terénu je potrebné vybrať správnu veľkosť rámu, a to vždy vo vzťahu k výške postavy. Nevhodný výber rámu a nesprávne nastavený posed majú na komfort jazdy výrazný vplyv. Neželaným následkom môže byť najmä bolesť chrbta a kĺbov. Nemenej podstatným kritériom je tiež kvalita rámu a použitých komponentov.

Našim zákazníkom sa vzhľadom na naše dlhoročné skúsenosti snažíme ponúkať bicykle, ktoré zodpovedajú individuálnym potrebám každého zákazníka, s dôrazom na dobrý pomer ceny a kvality. Odborné poradenstvo pri kúpe bicykla je z našej strany samozrejmosťou.

TERÉN

Rekreačné jazdenie/jazdenie v meste

Pre jazdu na prevažne rovinatom a pevnom teréne je vhodné zvoliť mestský typ bicykla, ktorý je určený pre jazdu na rovinatom a pevnom teréne. Vhodnou alternatívou môže byť trekingový bicykel vybavený doplnkami ako zvonček, blatníky, svetlá, prípadne aj nosič.

Jazda po ceste

Na pravidelné dlhšie jazdy po ceste je vhodné si zvoliť cestný bicykel, ktorý umožňuje aerodynamický športový posed s minimálnym valivým odporom. Tieto bicykle sú zamerané viac na rýchlosť, preto ich váha spravidla nižšia a sú vybavené len nevyhnutnými komponentmi.

Aktívna jazda v teréne

Pre aktívnu jazdu v teréne sú určené horské bicykle (MTB). Tieto bicykle majú široké plášte s hrubými vzormi určenými do členitého terénu. Pri kúpe horského bicykla je potrebné sa rozhodnúť pre bicykel s pevným rámom alebo pre celoodpružený, ktorý podstatne zvyšuje komfort a možnosti jazdy v teréne. Takýto bicykel ma odpruženú prednú vidlicu aj rám, čo umožňuje zvládnuť aj náročnejšie zjazdy. Ak si vyberiete bicykel s možnosťou uzamknutia predného aj zadného pruženia, môžete bicykel pohodlne využívať ako pri náročnejších zjazdoch tak aj pri jazde v menej náročnom teréne.

Kombinovaná jazda v rôznych typoch terénov

Pri kombinovanej jazde predstavuje vhodnú alternatívu crossový alebo trekingový bicykel. Crossový bicykel poskytuje výhody horského aj cestného bicykla. Umožňuje vzpriamenejší posed, jeho väčšie kolesá a univerzálny dezén plášťov však umožňujú rýchlejšiu jazdu aj po ceste.

Špecifické kategórie bicyklov predstavujú BMX, detské bicykle, skladacie bicykle a čoraz viac vyhľadávané elektrobicykle poskytujúce pri jazde maximálny komfort.

 

 

VEĽKOSŤ KOLIES

Pre výber optimálnej veľkosti kolies je potrebné dôsledne zvážiť prevažujúci typ terénu, techniku a štýl jazdy a výšku postavy. Pri niektorých typoch bicyklov je veľkosť spravidla daná (28“), u iných je možné sa rozhodovať podľa individuálnych potrieb. Horské bicykle sa vyrábajú spravidla pre veľkosti 26“, 27,5“ a 29“. U mestských bicykloch sa rozhodujeme medzi 26“ a 28“  kolesami. U destkých bicyklov je rozhodujúca výška dieťaťa. Každý rozmer kolies má svoje výhody aj nevýhody. Medzi výhody menších kolies patria najmä lepšia manévrovateľnosť, nižšia váha, lepšia akcelerácia, živšia jazda. Vo všeobecnosti sú vhodnejšie pre jazdcov s výškou do 165 cm. Medzi výhody väčších kolies patria najmä vyššia rýchlosť, väčšia stabilita , väčšia priľnavosť, lepšia valivosť cez prekážky v teréne.

RÁM BICYKLA

Rámy bicyklov bývajú najčastejšie vyrobené z materiálov ako hliník, karbón, či oceľ. Ak by sme chceli  poukázať na výhody jednotlivých materiálov, potom pri hliníku je zaujímavá prevažne jeho nízka hmotnosť, ale aj tuhosť.  Oceľ rovnako umožňuje dobré spracovanie , je tuhá a súčasne pružná. Karbón je mimoriadne zaujímavým materiálom pre jeho extrémne nízku hmotnosť a súčasne pevnosť. Veľkosť rámu určíme podľa vzdialenosti medzi stredovou osou a koncom sedlovej trubky (veľkosť sa uvádza v palcoch; 1 palec = 2,54 cm).

Veľkosť rámu u dospelých určíme nasledovne:

Výška postavy

Horské bicykle (palce)

Crossové bicykle (palce)

Cestné bicykle (cm)

 150 - 155 cm

 15" - 16"

 16"

 50 - 52

 155 - 160 cm

 16"

 16"

 52

 160 - 165 cm

 16" - 17"

 17"

 52

 165 - 170 cm

 17" - 18"

 17" - 18"

 52 - 54

 170 - 175 cm

 18" - 19"

 18" - 19"

 54 - 56

 175 - 180 cm

 19" - 20"

 19" - 20"

 56 - 58

 180 - 185 cm

 20" - 21" 

 20" - 21"

 58 - 60

 185 - 190 cm

 21" - 22"

 21" - 22"

 60

 190 - 195 cm

 22" - 23"

 22" - 23" 

 62

 nad 195 cm

 23" a viac

 24"

 62 - 64


Veľkosť rámu u detí určíme nasledovne:

Priemer kolies

Vek dieťaťa

Výška postavy v cm

 12"

 2 - 4 

   90 - 110 cm 

 14"

 3 - 5 

   95 - 115 cm 

 16"

 4 - 7 

 100 - 125 cm

 20"

 6 - 9

 105 - 135 cm

 24"

 8 - 12

 115 - 155 cm

 26"

 10 a viac

 155 cm a viac

 

 

 

 

 

 

                                                                               

 

KOMPONENTY

Optimálnou voľbou je v prípade komponentov je kúpa kompletnej sady. Cena jednotlivých komponentov spravidla odráža ich životnosť, spoľahlivosť a kvalitu. Najmä pri aktívnej jazde zohráva materiál, z ktorého sú komponenty vyrobené rozhodujúci význam. Pri miešaní komponentov rôznej kvality od rôznych výrobcov je preto vždy vhodné poradiť sa s odborníkom.

 Ako si vybrať elektrobicykel

Elektrobicykle na rozdiel od klasických bicyklov disponujú systémom elektrického pohonu, ktorý výrazne zvyšuje komfort jazdy. Práve z tohto dôvodu elektrobicykle čoraz viac vystupujú do popredia. Elektrický pohon výrazne dopomáha pri šliapaní, čo umožňuje zvládnuť náročnejší, kopcovitejší terén aj menej zdatným jazdcom. Aj v meste predstavuje jazda na elektrobicykli pohodlnejší spôsob prepravy bez väčšej námahy. Intenzita pomoci je nastaviteľná na rôzne stupne intenzity, ktoré  je možné navoliť si a operatívne meniť aj počas jazdy na ovládacom paneli. Ten je umiestnený na riadidlách a spravidla je možné si zvoliť medzi 3 - 5 stupňami asistencie. Pri úplnom vypnutí sa elektrický pohon vypne, vzhľadom na váhu elektrobicykla ale nejde o optimálnu voľbu. Podobne ako pri klasických bicykloch je potrebné aj v tomto prípade vyberať bicykel v prvom rade od terénu jazdy.

Mestské elektrobicykle sú vhodné na nenáročné jazdy po meste. Tieto bicykle majú monotubnú konštrukciu, nástup je nízky, čo umožňuje pohodlné nasadanie a zosadanie z elektrobicykla a zvyšuje bezpečnosť. Z tohto dôvodu ide o alternatívu vhodnú nielen pre seniorov, ale i pre všetkých, ktorí preferujú pohodlnú a komfortnú jazdu mestom do práce alebo do školy. Typické pre tieto bicykle je pomerne široké príslušenstvo ako sú svetlá, blatníky a nosiče.

Trekingové elektrobicykle (cestovné elektrobicykle) sú vhodné pri kombinácii jazdy po ceste a v miernom teréne. Sú tiež výbornou posilou pri aktívnom kardio tréningu a sledovaní optimálnej tepovej frekvencie, a to vďaka možnosti operatívne si meniť intenzitu dopomoci a prispôsobovať si tak tréning podľa aktuálnej potreby. Tieto bicykle sú tiež vhodné pri skupinových/rodinných výletoch, pretože umožňujú všetkým členom zjednotiť ich jazdný výkon.

Horské (terénne) elektrobicykle sú vhodné do náročnejších kopcovitých terénov. Tieto bicykle majú spravidla odolnejšiu konštrukciu a výkonný motor umožňujúci zvládnutie náročných typov terénov. Batérie bývajú pri týchto typoch bicyklov uložené najčastejšie priamo pod rámovou trubkou. Práve horské elektrobicykle dnes umožňujú aj menej skúseným jazdcom zvládnuť náročné prírodné terény.

  BATÉRIA

Práve typ, kvalita a kapacita batérie je v prípade elektrobicyklov rozhodujúca, pretože predurčuje ich dojazd. Na druhej strane, na dojazd bicykla má okrem batérie zásadný vplyv štýl jazdy, jazdený terén, využívaný stupeň dopomoci, ale aj hmotnosť cyklistu. Vždy je preto potrebné zvoliť elektrobicykel s dostatočnou kapacitou batérie pre požadovaný dojazd. Životnosť batérie možno odhadnúť na zhruba 20 000 - 30 000 km, 4 - 8 rokov resp. 800 - 1000 dobíjacích cyklov. Stav batérie je potrebné skontrolovať pred každou jazdou. V záujme zachovania čo najdlhšej životnosti sa odporúča batérie dobíjať pravidelne, a to na maximálnu kapacitu, optimálne po každej jazde. Neodporúča sa často batériu vybíjať úplne alebo ju nabíjať prerušovane. Lítiovým batériám neprospievajú vysoké teploty nad 35 °C, rovnako tak teploty pod 0 °C. Z uvedeného vyplýva, že životnosť batérie je v prvom rade otázkou spôsobu jej používania.

 ELEKTROMOTOR  

Pohon na prednom kolese (vhodný na jazdu po meste)
Výhody: nízka cena, rovnomerné rozloženie hmotnosti ( vyváženie motora a akumulátora)
Nevýhody: riziko prekĺzavania predného kolesa v klzkom/nerovnom teréne

Pohon na zadnom kolese (vhodný pre kombinovanú jazdu po ceste a v miernom teréne)
Výhody: dobrý prenos krútiaceho momentu (znížené riziko prekĺzavania), lepšia manipulácia s predným kolesom, vhodné do mierneho terénu
Nevýhody: vyššia hmotnosť v zadnej časti bicykla (nerovnomerné vyváženie a väčší nápor na komponenty)

Pohon v strede (vhodný do náročného terénu)
Výhody: optimálne vyváženie bicykla, vysoký výkon/dopomoc, vyšší dojazd, úspornejšia jazda

Nevýhody: vyššia cena

Pri kúpe elektrobicykla je potrebné vzhľadom na jazdený terén vybrať elektrobicykel s dostatočným výkonom motora.

Ak zvažujete kúpu elektrobicykla, neváhajte nás osloviť, radi Vám zodpovieme akékoľvek ďalšie otázky a pomôžeme s výberom vhodného typu a značky elektrobicykla.

 NAŠE ZNAČKY

Predaju bicyklov a ich príslušenstva sa venujeme 30 rokov. Značkám, ktoré sme si vybrali a s ktorými pracujeme veríme a dobre ich poznáme, každému zákazníkovi preto vieme poskytnúť kvalitné odborné poradenstvo. Keďže si na kvalite našich služieb mimoriadne zakladáme, ku každému zakúpenému bicyklu poskytujeme bezplatný servis 2 roky. Súčasne Vám kedykoľvek radi poradíme, či už s výberom bicykla/elektrobicykla, prípadne aj s výberom vhodných komponentov a príslušenstva. Medzi naše nosné značky patria:

Spoločnosť Kellys založili na Slovensku pred viac ako 25 rokmi, bratia Peter Divinec a Braňo Divinec. Spoločnosť začala s požičovňou bicyklov, bratia však mali predstavu o rozbehnutí výroby bicyklov od samého začiatku. Vďaka ich veľkému odhodlaniu značka Kellys neustále rastie, pričom na dosiahnutie obratu  30.000 predaných bicyklov potrebovali iba 2 roky. V dnešnej dobe spoločnosť KELLYS exportuje bicykle do viac ako 35 krajín sveta a stala sa uznávanou značkou bicyklov.

 

 

 

 

Spoločnosť CTM rozbehla svoje aktivity na Slovensku v roku 1994 otvorením prvej maloobchodnej prevádzky v Starej Turej. Následne svoju maloobchodnú sieť rozšírila a v r. 1999 začala s výrobou vlastných bicyklov. Spoločnosť CTM dokázala za 5 rokov 10-násobne zvýšiť svoj predaj, v roku 2006 preniká na český trh a v roku 2015 dosiahla ročný predaj 50.000 kusov. Kvalita bicyklov zaraďuje túto značku medzi rešpektovaných výrobcov.

 

                              Nutnosť Používania Prilby na Bicykel: Ochrana na Prvom Mieste.

Cyklistika je populárnym spôsobom pohybu a rekreácie, no bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste. Jedným z najdôležitejších bezpečnostných opatrení pre cyklistov je používanie ochrannej prilby. V tomto článku sa pozrieme na dôvody, prečo je nutné nosiť prilbu na bicykel.

1. Ochrana Hlavy v Prípade Nehody:

Prilba poskytuje významnú ochranu hlavy v prípade pádu alebo kolízie. Hlava je mimoriadne citlivou časťou tela a zranenia na hlavu môžu mať vážne následky. Prilba absorbuje časť nárazu, minimalizuje riziko zranenia mozgu a výrazne znižuje pravdepodobnosť vážnych úrazov hlavy.

2. Zákon a Bezpečnostné Normy:

V mnohých jurisdikciách je používanie prilby povinné. Dodržiavanie týchto zákonov je dôležité nielen z právneho hľadiska, ale predovšetkým pre vašu bezpečnosť. Prilby prechádzajú prísne testy, aby zabezpečili ich schopnosť poskytovať účinnú ochranu v prípade nehody.

3. Prevencia Závažných Zranení:

Hlava je najzraniteľnejšou časťou tela pri cyklistických nehodách. Nosenie prilby môže zabezpečiť, že pri nečakanom páde alebo kolízii bude riziko vážneho zranenia minimalizované. Prilba chráni nielen pred priamym nárazom, ale aj pred sekundárnymi zraneniami, ktoré môžu vzniknúť pri páde.

4. Vzor Pre Ďalších:

Používanie prilby na bicykel môže slúžiť ako pozitívny vzor pre ostatných cyklistov, najmä pre deti a mládež. Keď vidia dospelých, ktorí si zakladajú na bezpečnosti a nosia prilbu, bude to motivovať aj iných robiť to isté.

5. Rozšírenie Možností na Jazdenie:

Nositeľnosť prilby dáva cyklistom väčšiu istotu a bezpečnosť pri jazdení. Ľudia, ktorí vedia, že sú dobre chránení, majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať radosť z cyklistiky aj na frekventovaných cestách alebo na náročných terénoch.

6. Časť Vybavenia Každého Cyklistu:

Prilba by mala byť považovaná za neoddeliteľnú súčasť každej cyklistickej výbavy, rovnako ako brzdy alebo svetlá. Investícia do kvalitnej prilby je investíciou do vlastnej bezpečnosti a zdravia.

Používanie prilby na bicykel nie je len záležitosťou osobnej voľby, ale aj otázkou zodpovednosti voči vlastnému zdraviu a bezpečnosti. Zabezpečte si pokojné a bezpečné jazdenie tým, že si nasadíte prilbu pred každým výjazdom na bicykli. Bez ohľadu na vašu cyklistickú skúsenosť a typ jazdy, prilba je nenahraditeľným prvkom vašej ochrany na cestách.

                                                             Prečo kúpiť elekrobicykel ?

Nadšenie pre elektrické bicykle stále rastie, a to z dobrého dôvodu. Tieto inovatívne dopravné prostriedky ponúkajú mnoho výhod, ktoré ich robia stále populárnejšími medzi ľuďmi z rôznych vekových skupín. Prečo by ste teda mali zvážiť nákup elektrického bicykla? Tu je niekoľko dobrých dôvodov:

Ekologická voľba: Elektrické bicykle sú šetrné k životnému prostrediu. Pri pohone na elektrický pohon nevypúšťajú žiadne škodlivé emisie do ovzdušia, čo znižuje negatívny vplyv na životné prostredie a prispieva k čistejšiemu ovzdušiu vo vašom meste.

Zdravý spôsob dopravy: Jazda na elektrickom bicykli poskytuje skvelú príležitosť na cvičenie. Aj keď elektrický bicykel vám môže pomôcť pri ťažších stúpaniach a dlhších vzdialenostiach, stále musíte tráviť čas vonku na čerstvom vzduchu. Týmto spôsobom môžete udržiavať aktívny životný štýl a zlepšiť svoju fyzickú kondíciu.

Finančná úspora: V dlhodobom horizonte môže byť elektrický bicykel lacnejšou alternatívou k tradičnému automobilu alebo verejnej doprave. Nemusíte platiť za palivo, parkovanie ani verejnú dopravu. Náklady na údržbu elektrobicykla sú tiež v porovnaní s autom podstatne nižšie.

Rýchla a efektívna doprava: Elektrické bicykle vám umožňujú preskakovať dopravné zápchy, parkovať bližšie k cieľu a ísť rýchlejšie ako pri použití klasického bicykla. Toto všetko prispieva k efektívnemu spôsobu cestovania v mestskom prostredí.

Flexibilita a sloboda: Elektrické bicykle vám dávajú väčšiu slobodu pohybu. S nimi môžete ľahko preskakovať medzi rôznymi typmi dopravy - od bicykla po verejnú dopravu alebo autom, čím sa prispôsobujete konkrétnym potrebám.

Rýchly návrat investície: Investícia do elektrického bicykla sa rýchlo vráti, najmä ak ho používate namiesto auta alebo verejnej dopravy. Nielenže ušetríte na palive a parkovaní, ale aj na nákladoch na údržbu a servis.

Vhodný pre všetky vekové skupiny: Elektrické bicykle sú vhodné pre ľudí všetkých vekových skupín. Pomáhajú starším jedincom udržiavať mobilnosť a nezávislosť, zatiaľ čo mladší ľudia môžu využiť ich rýchlosť a športový potenciál.

Zábava a pohodlie: Jazda na elektrickom bicykli je zábavná a pohodlná. S elektrickou asistenciou môžete prekonať dlhšie vzdialenosti a stúpania bez nadmerného úsilia. To umožňuje skvelé výlety a objavovanie nových miest.

Celkovo povedané, nákup elektrického bicykla môže byť výhodnou voľbou pre tých, ktorí chcú kombinovať užitočnosť, ekológiu a pohodlie v jednom dopravnom prostriedku. Elektrické bicykle sa stávajú stále lepšou alternatívou k tradičným vozidlám a zlepšujú kvalitu života pre mnoho ľudí. Ak stále váhate, možno je čas pre vás vyskúšať tento inovatívny spôsob dopravy a presvedčiť sa sami.

 • Telefonické objednávky
  046/5423359
 • Doprava zadarmo
  pre objednávky nad 100 €
 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24 hod.
 • Zákaznícky servis
  0465423359

   

 • Servis do 48 hodín samozremosť.
 • Predaj na splátky

 • benefit karta od play.google.com
 • Facebook

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.